Jaka odzież sprawdzi na survivalu?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jaka odzież sprawdzi na survivalu?
Czas wolny

Nadeszła wiosna i rekreacja na świeżym powietrzu na nowo staje się coraz bardziej popularną rozrywką. Chętnie wybieraną formą wypoczynku na łonie natury jest survival. Chociaż nie jest to najbardziej relaksujący sposób na spędzenie urlopu, z pewnością nie zabraknie Ci bliskiego kontaktu z naturą. Weekend przetrwania w lesie to fantastyczny pomysł na urlop dla miłośników przyrody i wyjątkowych wrażeń. Zobacz, jaką odzież spakować do plecaka na urlop spędzony w dziczy!   

Komfort termiczny    

Chociaż temperatury są coraz wyższe i przymrozki już prawie się nie zdarzają, dbanie o utrzymanie ciepła podczas survivalu jest bardzo ważne. Noce w lesie nadal mogą być chłodne, zwłaszcza, że nocleg podczas takiej sesji przetrwania odbywa się “pod chmurką”. Namiot i śpiwór nie zawsze wystarczą, by utrzymać komfort termiczny, a poranek, kiedy trzeba wyjść ze śpiwora na chłodne, wilgotne powietrze może być naprawdę nieprzyjemny bez ciepłych ubrań. Zabierz ze sobą ciepłe, polarowe bluzy oraz bieliznę termiczną, która pomoże Ci przetrwać chłodne noce i przedpołudnia. Koszulki termiczne i inne ubrania idealne na survivalowy weekend możesz kupić w internetowym sklepie https://www.cel-pal.pl/. Nie zapomnij także o ciepłych skarpetkach, które ochronią stopy nie tylko przed zimnem, lecz także przed bolesnymi otarciami i pęcherzami podczas wielokilometrowych wędrówek. 

Ochrona przed wodą   

Nie ma nic gorszego niż deszcz podczas wypadu na leśny survival. Woda, błoto i wszechobecna wilgoć sprawiają, że warunki stają się o wiele trudniejsze. Rozpalenie ogniska staje się praktycznie niemożliwe, zwłaszcza dla niedoświadczonej jeszcze osoby, a przemoczone ubrania przestają chronić przed zimnem i wiatrem. Bardzo ważna na takim wyjeździe jest porządna i naprawdę nieprzemakalna kurtka przeciwdeszczowa. Dodatkowo możesz zabrać ze sobą sztormiak, który doskonale chroni przed deszczem oraz wiatrem. Zwykłe foliowe peleryny mogą nie wystarczyć podczas survivalu w lesie. Nie są one trwałe, łatwo się rwą i nie przylegają do ciała, przez co woda może lać się za kołnierz lub po rękawie wpływać do środka. Pamiętaj, że suche ubrania to gwarancja ciepła, a przemokniętych części garderoby nie masz jak wysuszyć w namiocie, dlatego już od pierwszych kropli deszczu chroń się przed wodą.   

Ochrona przed wiatrem   

Jeżeli wybierasz się na survival nad morzem lub nad jeziorem, musisz przygotować się także na silny wiatr. O ile w lesie drzewa całkiem nieźle tłumią wiatr i osłaniają Cię od silnej wichury, tak nad wodą wicher może szaleć bez ograniczeń i czasem przypomina prawdziwy orkan. Ostry, zimny, przenikliwy wiatr wywołuje w ciele dreszcze nawet, jeśli temperatura jest wysoka, dlatego ważne jest, aby zabrać ze sobą ubrania wierzchnie z powłoką przeciwwiatrową. Wtedy, nawet jeśli namiotem wiatr będzie szarpał na wszystkie strony, Ty bez problemu zrelaksujesz się przy ciepłej herbacie bez dreszczy i dyskomfortu. Bez względu na porę roku, nad dużymi zbiornikami wody zawsze może zdarzyć się mocny wicher, który bardzo negatywnie wpływa na komfort termiczny.     

Survival jest bardzo ekscytującą i nietypową formą wypoczynku. Bliski kontakt z przyrodą sprawia, że umysł odpoczywa, a ciało regeneruje się nawet pomimo ciężkiego wysiłku. Podczas pakowania plecaka nie zapomnij o ciepłych, chroniących przed wiatrem i deszczem ubraniach, a wtedy wyjazd będzie udany niezależnie od pogody! 

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*